כיצד הופכים למובילי קבוצות ריפוי

הערה לפני שנתחיל: בסופו של דבר מי שמוביל קבוצות ריפוי הוא זה שגם מזמן לעצמו את הריפוי המשמעותי ביותר בתחום אותו יוביל…

אחת הדרכים היעילות ביותר לעבור תהליך ריפוי הוא דרך לימוד והתנסות משותפת במסע שמאתגר את הנפש לשינוי ולשיפור כלי ההתמודדות עם הנושא שאדם בחר לטפל בו בחייו בנקודת הזמן הנוכחית. נוכחות המרחב התומך, המקשיב, המכיל והמדרבן מעניק לאדם תוספת כוח שנחוץ מאד בתהליכי ריפוי וגם הופך את התהליך לנעים יותר, קליל יותר וזורם יותר. יותר מזה, נראה שעצם השהות בקבוצה שבה יש אווירה אוהבת, מאפשרת וסבלנית מהווה כשלעצמו אחוזים ניכרים בשחרור הנפש לריפוי עצמי.

לכן, מי שיכול להצטרף למסע ריפוי בקבוצה ומרגיש עם כך נוח כדאי שימצא לו את הקבוצה המתאימה ובכך יעניק לעצמו הזדמנות משמעותית לשינוי ושחרור כפי שלא חווה בעבר. 

בשביל שקבוצות כאלה תפעלנה באופן הנכון והמותאם יש צורך באנשים שיובילו אותן, שינהלו אותן ושידאגו שהפעילות תתקיים באופן שמאפשר לתהליך הריפוי להתרחש. לפי השיטה של ד"ר פיינשטיין, שבה עיקר כוח הריפוי תלוי באינדיבידואל עצמו ובנוכחות מרחב קבוצתי של לימוד משותף, הובלת הקבוצה אינה קשורה למיומנות ספציפית ב"הנחיית קבוצות" אלא רק לדמות אחראית ומסורה שדואגת לכך שהמפגשים יתקיימו באופן שמאפשר לשינויים להתרחש.

כדי להוביל קבוצה וגם להפוך את העשייה המהנה הזו לעבודה מניבה שכר ישנו תהליך הכשרה שכולל שני שלבים:

  1. התנסות אישית בתהליך הריפוי באותו תחום (דרך הפעילות אונליין בחממת ריפוי).
  2. הובלת שני סבבים של תהליך הריפוי עם קבוצה פיזית, בהכוונה ובמעקב של ד"ר פיינשטיין או מי שמונה על ידו מטעם חממת הריפוי. לעתים, במקרים המתאימים, ניתן להתחיל את הקבוצה עוד לפני סיום ההתנסות האישית. 

יש להדגיש:
הובלת קבוצות ריפוי אינה הופכת אותך ל"מרפא/ת" מכיוון שהאדם עצמו אחראי על הריפוי שלו. נוכחות הקבוצה והידע שנספג מסייעים לנס הריפוי העצמי להתרחש. התפקיד של מי שמוביל קבוצה הוא לאפשר לתנאים האלה להתרחש באופן הטוב ביותר שניתן ומעבר לזה הדברים כבר לא באחריותו ואינם תלויים בו. 

איך מתקדמים מכאן:
אם העשייה הזו קוראת לך ומזמינה אותך להפוך למוביל/ת קבוצת ריפוי כל שעליך לעשות הוא להצטרף לחממת הריפוי, בתחום שמושך אותך מכל, להתחיל את ההתנסות האישית שלך ומשם כבר נתקדם לעבר הובלת קבוצות:
1. ממלאים את הטופס כאן
2. מבקשים להצטרף לקבוצת הפייסבוק של חממת הריפוי.

ושיהיה לך מסע מרתק, הן בשביל עצמך והן בשביל אלה שיעברו את התהליך יחד אתך!

קצת עליי

ד"ר פיינשטיין הוא פסיכיאטר שממקד את הטיפול שלו בכלים לא תרופתיים, ככל שהדבר ניתן, וזאת על מנת להביא את האדם למצב בו הוא פוגש את יכולותיו לרפא את עצמו ולהשתחרר ממה שמפריע לו לקיים אורח חיים איכותי ומספק. הוא מחברם של ספרים רבים שמתמקדים ביכולתו של האדם לחולל שינויים בחייו.

עקבו אחרינו

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן