נוסחת הרעב היצירתי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

נוסחת הרעב היצירתי היא דרך חיים שנבראה על ידי ד"ר פינקי פיינשטיין מתוך התנסות אישית ולאחר מכן נוסתה בהצלחה על ידי אנשים שונים שבעזרתה הצליחו לחולל שינוי יסודי ביכולת להתמודד עם מצבי רעב רגשי ובאיזון בין אכילה בריאה ומענגת לבין שמירה על משקל הגוף והפחתתו לפי הצורך.

נוסחת הרעב היצירתי מאפשרת לאדם לעשות סדר במערכת היחסים הרגשית עם אוכל, אכילה, הזנה, רעב ושובע, להיגמל מהתמכרות לאכילת יתר ולרעב רגשי ולהגיע למצב שבו מצד אחד מתקיימות ארוחות מיהנות ומשמעותיות מבחינה תזונתית ורגשית כאחד ומצד שני בין הארוחות יש זמן "שקט במערכת העיכול" בו לומדים כיצד להתקיים בצד הרעב עם פחות מצוקה, פחות לחץ ופחות חרדה.

המצב האידיאלי אליו מגיעים דרך לימוד ותרגול נוסחת הרעב היצירתי הוא שהרעב שבין הארוחות הופך לכוח יוצר, כוח שדוחף את האדם לצמיחה ושיפור החיים. הדבר אפשרי משום שרעב משחרר אדרנלין בגוף ואז ישנן שתי אפשרויות: לחוות לחץ ומתח (עקב האדרנלין) או לצאת לפעולה וליצירה (ניצול בריא של האדרנלין). יותר מזה, עם הזמן ניתן לגלות שלאחר שלומדים להירגע בזמן הרעב, הוא יכול גם להפוך למקור לשלווה ושקט נפשי מענג, בדיוק במקום בו בעבר רעב הפך לגורם מטריד מאד.

כאשר הישגים אלה מתרחשים (והם מתרחשים לאחר עבודה ותרגול של נוסחת הרעב היצירתי באחוזים גבוהים מאד) הגוף כבר מאזן את המשקל בעצמו, באופן אוטומטי וללא מאמץ רב ולא רק זה — גם לומד לשמר את השינויים לטווח ארוך מבלי שיהיה צורך להכריז על "דיאטה" כזו או אחרת.

  • ללימוד ותרגול נוסחת הרעב היצירתי בעבודה עצמית (חמישה פרקים ראשונים חינם) לחצו כאן
  • ללימוד ותרגול נוסחת הרעב היצירתי בקבוצה (סדנה של 6 שבועות, שבוע ראשון חינם) לחצו כאן
  • למידע אודות קורס מדריכי נוסחת הרעב היצירתי לחצו כאן

קצת עליי

ד"ר פיינשטיין הוא פסיכיאטר שממקד את הטיפול שלו בכלים לא תרופתיים, ככל שהדבר ניתן, וזאת על מנת להביא את האדם למצב בו הוא פוגש את יכולותיו לרפא את עצמו ולהשתחרר ממה שמפריע לו לקיים אורח חיים איכותי ומספק. הוא מחברם של ספרים רבים שמתמקדים ביכולתו של האדם לחולל שינויים בחייו.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן