טרנספורמציה של החרדות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

טרנספורמציה של החרדות הוא תהליך ריפוי שמשחרר את האדם מנטל החרדות שלו ומעניק לו כלים להתמודדות יעילה ואף מספקת שמובילה את המטען הרגשי שטמון בחרדה לכוח לצמיחה ולשינוי בחיים. המושג "טרנספורמציה" בא לתאר את "שינוי הצורה" בה כוחה של החרדה, שבדרך כלל מכביד על האדם ומשבש לו את איכות החיים מנותב מחדש לכוח חיים מבריא שאיתו ניתן להוליך את החיים למקום טוב יותר.

וכך, בתהליך הטרנספורמציה של החרדות אנחנו לומדים להבין מה החרדות "רוצות מאיתנו", מהו הסיפור האמתי שמסתתר מאחוריהן ומה הן "מבקשות" מאיתנו לעשות אחרת בחיינו, כדי שלא נוסיף ונסבול מהן יותר. ככל שאנחנו לומדים להבין טוב יותר את המסרים האותנטיים שמצויים בבסיס החרדות כך אנחנו לומדים גם לקדם את השינויים שייאפשרו לנו לחיות עם קשר טוב יותר עם עצמנו, מה שלא היה יכול להתרחש ללא "התערבותן" של החרדות בחיינו.

מדוע אנחנו נוטים "להסתבך" עם החרדות שלנו? מכיוון שאנחנו לא מיטיבים לתקשר איתן כראוי, להקשיב למסרים האותנטיים שלהן ולהדרכה שלהן לשינוי חשוב בצורת החיים. וגרוע מזה, כל מה שאנחנו מנסים לעשות הוא "להפסיק את החרדות" ולייצר שקט בנפש, אך שום שקט לא יתקבל כך, רק המשך ה"לופ" שמחזיר שוב ושוב את החרדות.

רוצה להתקדם עם העניין הזה?
* לרפא את עצמך בתהליך עם עצמך (ספר וידאו, חמישה פרקים ראשונים חינם)
* לרפא את עצמך בתהליך עם קבוצה (סדנה אינטרנטית)
* לרפא את עצמך ואחרים דרך הכשרתך למדריכ/ת טרנספורמציה של החרדות.

קצת עליי

ד"ר פיינשטיין הוא פסיכיאטר שממקד את הטיפול שלו בכלים לא תרופתיים, ככל שהדבר ניתן, וזאת על מנת להביא את האדם למצב בו הוא פוגש את יכולותיו לרפא את עצמו ולהשתחרר ממה שמפריע לו לקיים אורח חיים איכותי ומספק. הוא מחברם של ספרים רבים שמתמקדים ביכולתו של האדם לחולל שינויים בחייו.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן