פגיעה בתפקוד מיני בגבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

יבוא יום והרבה זעם יתפרץ. אני בטוח. זעם על השקר ועל הפגיעה הגסה בגופם של אנשים רבים תוך הסתרת המידע והסכנות. מתי שהוא הזעם הזה יפרוץ ויתבע את הצדק, את האמת. יבוא יום ונפסיק להרכין ראש מול הממסד ונתבע שקיפות מלאה וחשיפת כל מי שנתן יד לאלימות הרפואית-פסיכולוגית הזו.

והפעם: ענייני פוריות הגבר. העבירו להורים שאולי עוד מתלבטים או לכל גבר בגיל הפוריות בכלל ולכל גבר שמעוניין שלא יפגעו במיניות שלו בפרט.

עדות של מטפלת, שימו לב למה שנכתב בסוף:

"היה לי גל פניות של נשים עם שיבושים רציניים במחזור: דימומים ממושכים, חוסר יכולת להתנקות בגלל כתמים אין-סופיים, היעדר מחזור אצל נשים שמחזור שלהן "תקתק". הפלות. לידה מוקדמת.ובחודשים אחרונים יש גל פניות של גברים ש3-4 שבועות אחרי זריקה שנייה מתחילים להרגיש ירידה בליבידו ובכוח גברא.

לעומת נשים, שהתחילו לפנות מיד, גברים פונים באיחור, כי מקווים שזה "יסתדר" ומנסים כל מיני שיטות סבתא ורק אחר-כך פונים.

מדובר בגברים צעירים בני 20-40-50 ללא מחלות רקע, שלא צרכו שום תרופות ולא סבלו מבעיה כזאת קודם. הם לא מבינים מה קרה להם. יש גם פניות נשים עבור בעליהן עם אותן תלונות.חלקם פנו לרופאי משפחה ו/או אורולוגים, חלקם נבדקו ע"ידם ושוחררו ללא טיפול או עם וויאגרה שלא עזרה.

אני שואלת כל פעם אם הם דווחו וכל פעם עונים שלא. אף אחד לא שמע שיש אפשרות לדווח ולא יודע לאן (נתתי כתובת האתר שלך, אך אין לי מושג אם מישהו פנה).

אחד מהרופאים שלח לבדיקות הורמונליות. הכול יצא תקין מלבד…FSH. הוא נשלח לבדיקה חוזרת וזה לא טעות: אחרי שבוע FSH שלו עלה עוד יותר וגבר קיבל המלצה להקפאת הזרע. אנחנו מדברים על גבר שעד עכשיו היה בריא לחלוטין שהתחתן רק לפני מספר שנים."

ולמי שלא מבין, עלייה בFSH משמעותה פגיעה בפוריות הגברית ופגיעה בליבידו (חשק מיני, תפקוד מיני).

קצת עליי

ד"ר פיינשטיין הוא פסיכיאטר שממקד את הטיפול שלו בכלים לא תרופתיים, ככל שהדבר ניתן, וזאת על מנת להביא את האדם למצב בו הוא פוגש את יכולותיו לרפא את עצמו ולהשתחרר ממה שמפריע לו לקיים אורח חיים איכותי ומספק. הוא מחברם של ספרים רבים שמתמקדים ביכולתו של האדם לחולל שינויים בחייו.

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן